

| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 20 W |
| Max Collector Current | 1.5 A |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 400 V |
| Gain Bandwidth Product | 4 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 700 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 3 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 9 V |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62717
Ext.Price$0.62717
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62717 | $0.62717 |
| 10 | $0.61411 | $6.14110 |
| 25 | $0.60938 | $15.23450 |
| 50 | $0.60469 | $30.23450 |
| 100 | $0.60004 | $60.00400 |
